Slezské divadlo Opava

Ivana Lebedová

Ivana Lebedová

Narozena „kdysi dávno v Ráji (část Karviné)“.

1978-1982 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
1982-1984 Severomoravské divadlo v Šumperku
1984-1985 Těšínské divadlo
1985 Slezské divadlo v Opavě

Výběr z rolí:
Julie (Romeo a Julie – režie Ilja Racek), Josefina (Josefina), Marléne (Edith a Marléne), Kate (Tanec na konci léta), Titanie (Sen noci svatojánské), Královna (Divadlo Svět), Anita, Doubravka, Marie, Biba a Anežka (Vše o ženách), Alžběta (Marie Stuartovna) – OPAVSKÁ THÁLIE 2006, Marcia (Natěrač), Vicki (Donaha!), Greta (Kometa), Vrchní sestra (Rodina je základ státu), Maggie (Náš dům, náš hrad), Dáša (Sekretářky z Ostrožné), Marlene Dietrich (Edith a Marlene)

Získaná ocenění:
Opavská Thálie za rok 2006 – za nejlepší herecký výkon v roli Alžběty v inscenaci Marie Stuartovna
IVANA LEBEDOVÁ

Po maturitě na Janáčkově konzervatoři přijala angažmá v divadle v Šumperku. Konzervatoř absolvovala postgraduálně – absolvovala rolí v představení šumperského divadla Kniha džunglí.
Jednou z prvních velkých rolí v opavském divadle byla Vančurova Josefína. Nemá žádnou vysněnou roli, jak říká, „člověk tak předejde zklamání“. Ale na další hezké role se těší a doufá, že přijdou.
Za nevýhodu herecké profese považuje to, že o tom, co budete, či nebudete hrát, rozhodují jiní. Naopak, výhodou, že vás herectví neustále udržuje v kondici (např. trénink paměti).
Ve volném čase se věnuji dětem, domácnosti. Ráda vaří a při tom všem poslouchám hudbu. Velmi ráda má šanson.

Partneři