Slezské divadlo Opava

Tereza Bartošová

Tereza Bartošová

Narozena 6. 6. v 6 hodin ráno před více jak dvaceti lety v Ostravě.

2005 – 2011 Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě
Od 2011 Slezské univerzita v Opavě, obor Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo
2011 Slezské divadlo Opava
Výběr z rolí:
v SDO Lukrécie (Pidimuž), Ivona (Ivona, kněžna burgundská), Vera (Kometa), Amanda (Náš dům, náš hrad), Lízinka (O vlku a kůzlátkách), Angelika (Zdravý nemocný)
Kytice (Bludička, Otec), Smetení Antigony (Antigona), Arthurovo bolero (Valérie) – JKGO
Malované na skle (Dívka) – Divadlo loutek Ostrava
Ze života hmyzu (Iris), Sněhurka (Trpaslík Štístko) – Těšínské divadlo
Hra snů (Edita) – Komorní scéna Aréna, Ostrava

Tereza Starostková
Ve 12 letech se přestěhovala do Orlové a zde začal její kočovný život.
Během studia na konzervatoři měla možnost pohostinsky působit v Národním divadle moravskoslezském (např. Nebezpečné vztahy), Komorní scéně Aréna (Hra snů), Divadle loutek Ostrava (Malované na skle – stále na repertoáru, Sněhurka) a především v Těšínském divadle, které jí poskytlo už větší herecké (i záskokové) příležitosti (Nerušit prosím, Ze života Hmyzu, Sen noci svatojánské, Popelka…). Každé divadlo, které doposud navštívila, pro ni mělo a stále má svou specifickou atmosféru a vůni, kterou ráda nasává (je-li pozitivní).
Inspiraci při hledání hereckých postav čerpá především z každodenních zážitků. Při procházce v přírodě, ve společnosti svých přátel a rodiny, stejně tak vnímáním a pozorováním neznámých lidí. Častokrát nevychází z údivu ze svých vlastních reakcí a pokouší se „zapisovat“ si je do hlavy, aby je jednou mohla na jevišti použít. Jen neví, jestli do komedie nebo tragédie.
Tereza je velkou fanynkou kapely, ve které působí kolega Daniel Volný – Nová složka (2), a to nejen z osobních důvodů. Jen by pozměnila název (až tak vtipný jí nepřipadá…).

Partneři