Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo v Opavě bude hrát jako v první v kraji

Jitka Hrušková, Deník, 16. 5. 2020

Část letošní sezony se nuceně přehoupne do druhé poloviny roku, ale divadlo přece jen pozve své příznivce do hlediště ještě v květnu a červnu, a to jako první v kraji.

V pondělí 25. května bude pro ně od 19 hodin připravený komponovaný program Jedeme dál! Nabídne ochutnávky z operních, baletních i činoherních premiér, které dosud nemohly být uvedeny – ukázky z Rigoletta a Polské krve, humorné scénky z činoherní komedie Zítra to roztočíme, drahoušku i ukázky z baletního představení Action man.

Tradiční Matiné v režii Libuše Vondráčkové a Evžena Trupara se v květnu i v červnu od 10 hodin uskuteční přímo na jevišti. V neděli 31. května zpestří operní sólisté návštěvníkům dopoledne oblíbenými melodiemi z oper i písněmi. Neděle 14. června bude patřit sólovým hráčům orchestru a členům baletu.

Činoherní scénické čtení Strašlivé Čechy, děsná Morava vyplní v úterý 9. června od 19 hodin humorně pojaté pověsti Přemysla Ruta v podání Jakuba Stránského.

Rodiče mohou vzít na představení i své děti. Všechny zmíněné akce jsou podmíněné dodržováním předepsaných rozestupů a rouškami.

Partneři