Slezské divadlo Opava

Vážení a milí diváci – chybíte nám!

My divadelníci jsme na světě pro Vás.
Koronavirus, nouzová opatření, karantény… tohle nám nyní brání Vám přinášet do života radost a zábavu. Jsme rádi, že s Vámi můžeme komunikovat aspoň prostřednictvím našich stránek a sociálních sítí.

Prázdnotou zeje naše hlediště, ale i šatny, zkušebny a chodby divadla.
V divadelních dílnách je však rušno – krejčové, divadelní umělci i další zaměstnanci divadla stále šijí roušky pro potřebné.
Šicí stroje se nezastaví doma ani u operních sólistů Terezy Kavecké, Juraje Nociara, Alexandra Vovka, Dalibora Hrdy či korepetitorky Libuše Vondráčkové – tito dávají Slezské nemocnici nejen ušité roušky, ale věnovali SN i peněžní dar ve výši 8 000 Kč.

Také obchodní oddělení nezahálí.
Museli jsme zastavit možnost osobního vracení vstupenek na zrušená představení, rušení však provádíme v předprodeji s pomocí paní účetní elektronicky (nutno uvést číslo vstupenky a číslo účtu). Také odpovídáme na Vaše telefonické dotazy, rušíme představení nejen na domácí scéně, ale také zájezdy a domluvené pronájmy.
V divadle je specifická situace – plánuje se na dlouhou dobu dopředu.
Chod divadla zkrátka nelze ze dne na den stopnout, natož zase ze dne na den obnovit jeho provoz.
Teď sice vytváříme modely, jak postupovat dále, ale v tuto chvíli nedokážeme říci, jak dlouho bude zákaz představení trvat.
Zatím pracujeme tak, abychom po odvolání opatření mohli co nejdříve najet na plný provoz.

Partneři