Slezské divadlo Opava

Dvě inscenace ve Slezském divadle

(tep), Region, 21. 3. 2017

Opava – Na prknech Slezského divadla se nedávno představila opera Chytračka a scénická kantáta Carmina Burana. Obě inscenace se těšily u diváckého publika velkému úspěchu, a protože nechceme ochudit o výjimečný kulturní zážitek ani naše čtenáře, můžete si s námi o lístky na toto „dvojpředstavení“ zasoutěžit.

 

Dvě originální hudební díla autora Carla Orffa totiž rozhodně stojí za vidění. Opera Chytračka vypráví známý příběh o mocném králi a chytré dívce z lidu. Navíc Orffova hudba již při premiéře Chytračky v roce 1943 okouzlila publikum svou mnohotvárností a použitím nejrůznějších stylů. Scénická kantáta Carmina Burana, která pojednává o různých podobách lásky, přináší navíc na jeviště nový rozměr, a tím je pohyb. Kromě hudebních nástrojů a lidských hlasů vstupuje na pódium nádherný tanec členů baletního souboru, a nesmíme opomenout ani skvělé sbory. Představení budete mít šanci zhlédnout v pátek 28. dubna v 19 hodin, soutěžní otázku najedete na této straně.

Soutěž o lístky do Slezského divadla

 

V březnu si s námi můžete zasoutěžit o lístky do Slezského divadla na dvojí představení Chytračka/Carmina Burana, které se odehraje v pátek 28. dubna v 19 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a můžete být vylosováni.

Chytračka / Carmina Burana

  • Žánr: Opera
  • Autor: Carl Orff
  • Dirigent: Richard Hein, Marek Šedivý
  • Libreto: Carl Orff
  • Režie: CHYTRAČKA: Lubor Cukr / CARMINA BURANA: Valerij Globa
  • Premiéra: 19. 2. 2017

Partneři