Slezské divadlo Opava

Edmond naposledy ve Slezském divadle

Činohra Edmond se ve čtvrtek 26. května 2022 v 19:00 naposledy představí na jevišti Slezského divadla. Premiéra tohoto představení proběhla 12. září 2021 a 25. dubna 2022 obdržela kulturní ocenění Ceny Jantar v kategorii inscenace roku na velké scéně.

Využijte poslední možnost podívat se doprostřed tepající Paříže konce 19. století. Vypravíte se do divadel a kaváren mezi uměleckou bohému a navštívíte i proslulý Moulin Rouge, kde zapřisáhlý abstinent Edmond pije pouze horkou vodu nebo bylinkový čaj, a zabloudíte i do veřejného domu… sbírat zkušenosti nebo se setkat s nečekanými hosty.

Inscenace od francouzského dramatika, herce a režiséra Alexise Michalika (1982) sleduje příběh dramatika Edmonda Rostanda a jeho práci na vzniku slavné činohry Cyrano z Bergeracu. Edmond Rostand má necelých třicet let, dvě děti a za sebou pár nepříliš povedených pokusů
o vstup do světa umění. Má ale též velké štěstí – předvolá si ho Constant Coquelin, divadelní hvězda první velikosti, a vybídne mladého autora, aby pro něj napsal nový text. Edmond, podporován manželkou Rosemondou, přijímá. Blíží se však premiéra a inspirace je v nedohlednu. Jasné je pouze to, že jeho hrdinou bude Cyrano z Bergeracu. Naštěstí mu osud sesílá múzu v podobě hezké garderobiérky a život se prolne s tvorbou.

Inscenační tým se skládá z režiséra Jiřího Seydlera, autorem scény je Michal Hejmovský, kostýmy navrhl Tomáš Kypta, o hudbu se postaral Nikos Engonidis a dramaturgie se zhostila Alžběta Matoušková.

EDMOND

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Alexis Michalik
  • Režie: Jiří Seydler
  • Premiéra: 12. 9. 2021

Partneři