Slezské divadlo Opava

Premiéry sezony 2023
leden–červen

Kalendář premiér předplatného na rok 2023 (leden–červen) / 6 premiér

HRABĚNKA

Jiří Hubač, Ivan Hubač
Hra podle filmového scénáře Jiřího Hubače o době, na kterou bychom raději zapomněli, o lidech a zločinech, za které se možná stydíme, a o principech, na kterých se musí trvat.
premiéra
15. 1. 2023
Činohra

ZEMĚ ÚSMĚVŮ

Franz Lehár
Romantické drama o setkání dvou rozdílných kultur, které vzniklo ve stříbrném věku operety. Libretem a hudbou přesahuje hranice svého žánru.
premiéra
19. 2. 2023
Opereta

KONCERT VÍTĚZŮ

 
Inscenovaný kostýmovaný koncert vítězů mezinárodní pěvecké soutěže Let´s Sing v Sofii.
premiéra
26. 2. 2023
KONCERT

JEŠTĚ JEDNOU, PROFESORE

Antonín Procházka
Bláznivá sci-fi komedie. Značka: Naprostá diskrétnost. Zhmotnělý sen o krásné dívce z 19. století aneb jak se literární postavy z Vojny a míru dostaly na happening anarchistické mládeže.
premiéra
19. 3. 2023
Činohra

ZVONÍK U MATKY BOŽÍ

Cesare Pugni
Příběh lásky, soucitu, zákeřnosti, osudových zvratů, smrti a víry – to vše je přímo stvořeno pro ztvárnění pohybem. Romantický klasický balet s příběhem podle stejnojmenného románu Viktora Huga.
premiéra
23. 4. 2023
Balet

PRAVDA

Florian Zeller
Je lepší znát celou pravdu, nebo se nechat oklamávat? Čtveřice Pařížanů a jejich nebezpečné vztahy se představí v komorní komedii Floriana Zellera.
 
Klub Art
premiéra
21. 5. 2023
Činohra

ZA ZVUKŮ HUDBY

Richard Rodgers a Oscar Hammerstein II
Tento rodinný muzikál patří mezi to nejlepší, co na broadwayské divadelní scéně kdy zaznělo. Děj je inspirovaný životním příběhem Marie a barona von Trappa, které nepředvídatelnost osudu svedla dohromady. Způsob, jakým se vypořádávají se vztahem k Bohu, vlasti i k sobě samým, vnáší naději a lásku do nelehkého období první poloviny 20. století v Rakousku.
premiéra
28. 5. 2023
Muzikál

Partneři