Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo Opava uvede premiéru Můj nejlepší kamarád

V neděli 11. září 2022 v 19.00 hod. se zvedne opona Slezského divadla Opava ke své další premiéře letošní sezóny. Činoherní komedie v režii Michala Spišáka Můj nejlepší kamarád, která je založena na rétorickém umění hlavní postavy Bernarda, patří mezi vrcholy tvorby Érica Assouse, který svou inteligentní a důvtipnou hru dokončil v roce 2011. Veřejná generální zkouška proběhne v sobotu 10. září v 10.00 hod.

Slezské divadlo Opava si na úvod sezóny připravilo skutečnou lahůdku z francouzské komediální tvorby. Dílo „Můj nejlepší kamarád“ francouzského filmového a divadelního režiséra, dramatika, scenáristy, a především autora mnoha populárních divadelních děl, Erica Assouse, se dočkalo již 700 repríz.

Diváci Slezského divadla v Opavě patří bezesporu mezi milovníky nejen operní, ale i kvalitní činoherní tvorby. Jsem proto velmi rád, že tak kultivovanému publiku můžeme nabídnout skvělou a svým způsobem jedinečnou hru, která sklízí úspěchy po celém světě,“ uvedl k premiéře hry ředitel divadla, Aleš Kománek.

Osobně se velmi těším na perfektní energickou jízdu ústřední dvojice Dan Volný – Kuba Stránský, přičemž Dan bude prskat barevně a nahlas jako ohňostroj a Kuba tlumeně a nenápadně jako časovaná bomba. Francouzská komedie má totiž bublat jako šampaňské a stejně zlehka lechtat divákovo srdce i bránici. Můj nejlepší kamarád nabízí ve velkém obojí: postavy plné života, téměř dramatickou zápletku, a dokonale zábavné dialogy,“ dodává dramaturgyně představení, Alžběta Matoušková.

Hlavní role v opavském provedení komedie ztvární Daniel Volný jako Bernard a Jakub Stránský jako Philippe. Diváci se mohou dále těšit na Soňu Křepelovou v roli Alice, Sabinu Muchovou jako Nelly a Andreu Zatloukalovou coby Soraya.

Předprodej vstupenek online ZDE / e-mailem: vstupenky@divadlo-opava.cz / telefonicky: 555 537 469

MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Eric Assous
  • Režie: Michal Spišák
  • Premiéra: 11. 9. 2022

Partneři