Slezské divadlo Opava

Zajímá Vás, co se děje za dveřmi kanceláří? Přijďte se podívat!

Na duben chystáme reprízy úspěšné komedie Za dveřmi kanceláří, která je postavena na povídkovém principu; uvidíte šest situací, v nichž různé postavy na pracovištích řeší různé – někdy banální, jindy až absurdní – problémy, přičemž některé osoby procházejí povídkami četněji, jiné se objeví jen jednou. Náměty jednotlivých situací nebudeme prozrazovat, abychom vás nepřipravili o překvapení.

Komedii režíruje šéf činohry Jiří Seydler, návrh scény připravil Karel Čapek a kostýmy Tomáš Kypta. V různorodých rolích se představí většina našeho souboru. Těšit se můžete například na Andreu Zatloukalovou jako ambiciózní vedoucí zpravodajského oddělení, Jakuba Georgieva v úloze neúspěšného žokeje, Ivanu Lebedovou jako filmovou producentku či na Kostase Zerdaloglu v roli zkrachovalého režiséra, který se chystá na velkolepý comeback, nebo na Sabinu Muchovou jakožto psychiatričku, jež se nemůže dočkat, až za posledním klientem zapadnou dveře a ona bude moct konečně odjet na osvobozující víkend.

Autor Norm Foster tvrdí, že má rád, když se diváci smějí a zároveň je u toho trochu píchá u srdce. Jeho styl se vyznačuje typickým humorem a skvělými dialogy, na scénu uvádí uvěřitelné charaktery a prokazuje pochopení pro strasti všedního života. Neklade si za cíl předat divákům nějaké zásadní sdělení nebo je poučovat, chce jen, aby nám bylo díky jeho hrám na světě o trochu líp. Pěvně věříme, že se to nám i vám pomocí naší jarní novinky podaří. Nenechte si jí ujít!

Pam: Tvoje práce nemá šťávu. A jak by mohla? Jsi nejstarší, koho tady máme.

Warren: Určitě ne. Dafné Hilyardová je určitě starší.

Pam: Je jí čtyřicet tři. A dělá pořad pro zahrádkáře. Tam její věk divákům nevadí.

Dubnové termíny jsou:
09.04.2022 v 19:00 hodin
21.04.2022 v 19:00 hodin
22.04.2022 v 19:00 hodin
29.04.2022 v 19:00 hodin

Vstupenky na představení lze zakoupit online na www.divadlo-opava.cz, v předprodeji SDO každý všední den od od 8:00 do 18:00 hodin a nebo půl hodiny před představením v pokladně Slezského divadla Opava.

ZA DVEŘMI KANCELÁŘÍ

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Norm Foster
  • Režie: Jiří Seydler
  • Premiéra: 20. 3. 2022

Partneři