Slezské divadlo Opava

Ohlasy našich diváků – COSI FAN TUTTE

Vážený pane řediteli,
dne 23. září jsem zase po čase navštívila Slezské divadlo, a to představení opery Cosi fan tutte. Představení se mi moc líbilo po všech stránkách – režie, pěvecké výkony a obsazení hlavně mladých zpěváků (paní Hochelová, Roman Hoza, Ondřej Koplík …). Celkový dojem umocňoval Nohavicův český překlad, který je navíc velmi vtipný a člověk může sledovat děj bez nezbytného čtení ttitulků. Moc jsem se bavila.

Viděla jsem již tuto českou verzi v Olomouci před několika lety, ale opavské provedení se mi líbilo víc, bylo takové hravější. Nelitovala jsem daleké cesty z Prahy do Opavy, abych se sama přesvědčila, jak se Cosi… povedly.

Jen mne mrzí a divím se, že po premiéře tohoto představení jsem se nedočetla žádné recenze či kritiky na stránkách Opera plus. Buď se nikdo premiéry z našich známých kritiků nezúčastnil, nebo jim nestálo zato o Opavě psát, škoda!

Těším na představení Pastorkyně, se kterou přijedete v lednu na festival do Prahy. Doufám, že Opava zopakuje svůj triumf, který měla na festivalu na prvním ročníku v roce 1993 a získala dvě Libušky – za nejlepší představení a za Jenůfu pro paní Valentinu Čavdarovou.

Přeji Vám a hlavně opavskému divadlu do další práce jen hodně zdaru a úspěchů,
srdečně zdravím
Ing. Karla Hajšmanová

Così fan tutte – Takové jsou všechny

  • Žánr: Opera
  • Autor: Wolfgang Amadeus Mozart
  • Dirigent: Tomáš Hanák j.h.
  • Libreto: Lorenzo da Ponte
  • Réžie: Jana Andělová Pletichová
  • Premiéra: 22. 6. 2014

Partneři