Slezské divadlo Opava

Přijďte se opět podívat Za dveře kanceláří

úterý 10. května v 19:00 se divákům Slezského divadla opět naskytne příležitost nahlédnout, jak to vypadá Za dveřmi kanceláří. Činohra pochází od nejhranějšího současného kanadského dramatika Norma Fostera, který má na kontě téměř šedesát her. V posledních letech můžeme mluvit o malém „fosterovském boomu“ v českém divadle – od roku 2017 už bylo premiérováno sedm inscenací jeho her.

Hra Za dveřmi kanceláří byla ve Slezském divadle uvedena 20. března 2022 v české premiéře. Je postavena na povídkovém principu – uvidíte šest situací, v nichž různé postavy
na pracovištích řeší různé – někdy banální, jindy až absurdní – problémy.

Foster tvrdí, že má rád, když se diváci smějí a zároveň je u toho trochu píchá u srdce. Jeho styl se vyznačuje typickým humorem a skvělými dialogy, na scénu uvádí uvěřitelné charaktery
a prokazuje pochopení pro strasti všedního života. Neklade si za cíl předat divákům nějaké zásadní sdělení nebo je poučovat, chce jen, aby nám bylo díky jeho hrám na světě o trochu líp.

Inscenační tým se skládá z režiséra Jiřího Seydlera, o scénu se postaral Karel Čapek, kostýmy navrhl Tomáš Kypta, překlad zajistil Martin Fahrner a dramaturgie se ujala Alžběta Matoušková. V hlavních rolích se mimo jiné objeví Martin Valouch, Andrea Zatloukalová, Jakub Stránský či Ivana Lebedová.

Vstupenky na představení lze zakoupit online na www.divadlo-opava.cz, v předprodeji SDO každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin anebo půl hodiny před představením v pokladně Slezského divadla Opava.

Zajímá Vás, co se děje za dveřmi kanceláří? Přijďte se podívat! (divadlo-opava.cz)

ZA DVEŘMI KANCELÁŘÍ

  • Žánr: Činohra
  • Autor: Norm Foster
  • Režie: Jiří Seydler
  • Premiéra: 20. 3. 2022

Partneři